godlo Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublińcu     34 351 14 21 sp4.lubliniec@wp.pl

• Organy szkoły
  • Świetlica

Czas pracy świetlicy

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

Zapraszamy do świetlicy

Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku

w godzinach: 6:45 - 16:00

Świetlica pełni także dyżur podczas dni wolnych od zajęć dydaktycznych według potrzeb uczniów i rodziców.

Świetlica funkcjonuje w sali nr 2 na parterze, która składa się z trzech pomieszczeń

Nauczyciele – wychowawcy świetlicy:

• Piotr Bogacki
  • Agnieszka Dymarek
  • Krzysztof Gembała
  • Monika Głomb
  • Piotr Górecki
  • Justyna Klimanek

Szczegółowy opis zajęć programowych prowadzonych w świetlicy

1. Zajęcia integracyjne.

Cele:

• kształtowanie umiejętności współpracy w grupie
  • stworzenie warunków do spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej
  • rozwijanie aktywności ruchowej podczas zabawy
  • wprowadzenie radosnego nastroju i dobrego samopoczucia
  • usprawnianie małej i dużej motoryki
  • zabawa karaoke
  • budowanie satysfakcjonujących więzi koleżeńskich

Ramowy plan dnia

RAMOWY PLAN DNIA ŚWIETLICY NA ROK SZKOLNY 2022/2023

Plan dnia świetlicy

06:45 - 07:45

Schodzenie się dzieci do świetlicy. Swobodne rozmowy z dziećmi na różne tematy. Spożywanie pierwszego śniadania. Gry i zabawy w kącikach zainteresowań. Poranne ćwiczenia ruchowe.

07:45 – 11:30

Zapewnienie opieki uczniom, którzy rozpoczynają lekcje w późniejszych godzinach oraz tym, którzy nie uczęszczają na religię, język mniejszości narodowej. Zapewnienie opieki uczniom w powodu absencji nauczyciela. Realizacja zadań statutowych szkoły.

11:30 – 11:45

Dyżur wychowawców świetlicy podczas spożywania obiadu (pierwsza tura).

11:45 – 12:30

Zapewnienie opieki uczniom, którzy skończyli lekcje i czekają na odbiór przez rodziców lub na obiad oraz tym, którzy nie uczęszczają na religię, język mniejszości narodowej.

12:30 – 12:45

Dyżur wychowawców świetlicy podczas spożywania obiadu (druga tura).

12:45 – 13:35

Wypoczynek poobiedni. Zabawy dowolne według zainteresowań uczniów.

13.35 – 15:30

Odrabianie zadań domowych, pomoc w nauce. Zajęcia programowe prowadzone przez nauczycieli – wychowawców zgodnie z tygodniowym planem pracy świetlicy.

15:30 – 16:00

Porządkowanie sali. Odbieranie dzieci przez rodziców, opiekunów.

Dzienny rozkład dnia może podlegać modyfikacjom.

Wskocz z nami w nowy rok szkolny

• Spotkanie z rodzicami

Szanowni Rodzice uczniów klas I Rok szkolny 2022/2023 Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublińcu serdecznie zaprasza na spotkanie organizacyjne dla rodziców uczniów klas pierwszych
    • Podręczniki na rok szkolny 2022/2023

Uprzejmie informuję,  iż podręczniki i materiały ćwiczeniowe z przedmiotów obowiązkowych zostały przez szkołę zakupione z  dotacji celowej na wyposażenie w podręczniki i materiały ćwiczeniowe. Rodzice

molnet

Biblioteka online

Informacja

W naszej szkolnej bibliotece jest uruchomiony system wypożyczania książek MOL NET+. Dzięki temu nasza biblioteka stała się również biblioteką wirtualną, w tzw. „chmurze”. Katalog biblioteki dostępny jest dla uczniów o każdej porze i z każdego komputera posiadającego dostęp do Internetu, także z urządzeń mobilnych. Uczniowie zawsze mają możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o terminie zwrotu wypożyczonych książek, o książkach zarezerwownych. Użytkownicy otrzymali możliwość intuicyjnego wyszukiwania zbiorów (z opcją podpowiedzi podczas wpisywania tekstu),podglądu aktualnych zestawień bibliograficznych tworzonych przez bibliotekarza, takich jak nowości czy zestawienia lektur, przeglądania własnego konta wypożyczeń. Wystarczy wejść na stronę i zalogować się, korzystając z tego samego loginu i hasła jak do dziennika elektronicznego.

Do biblioteki

im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty

42-700 Lubliniec, ul. płk. St. Wilimowskiego 8
    NIP  575-18-93-171