mLegitymacja

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

Nasza szkoła podpisała porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji w zakresie programu mLegitymacja szkolna. Dzięki temu uczniowie SP nr 4 w Lublińcu nie będą musieli już nosić tradycyjnego dokumentu jakim jest legitymacja szkolna. Legitymacja może się wyświetlać na ekranie smartfona. Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu – jest ona tylko kopią.  Pokazując mLegitymację dziecko potwierdzi, że jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 4, skorzysta z ulg i zwolnień.

Aby uruchomić mLegitymację należy:

1) Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji. Wnioski prosimy składać w sekretariacie szkoły.

2) Wysłać na adres sekretariatu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  jako załącznik zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB, podpisane w nazwie pliku imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą.

3) Pobrać Aplikację mObywatel, potwierdzić regulamin.

4) Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomić System na urządzeniu.

5) Aby anulować (utrata telefonu, niepoprawnego działania, utrata tożsamości, rezygnacja z usług) mLegitymacje należy zgłosić ten fakt pisemnie do sekretariatu.

6) Zdjęcie do mLegitymacji uzyskamy:

a) u fotografa, prosząc o wersję cyfrową zdjęcia,

b) wykonując zdjecie samodzielnie w domu. Poniżej udostępniamy Państwu bezpłatne narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji. Kreator zdjęć do różnych dokumentów dostępny jest na stronie www: passport-photo.online/pl

W celu wykonania zdjęcia, wystarczy zrobić zdjęcie telefonem komórkowym (smartfonem) na dowolnym tle. Kreator z tak zrobionego zdjęcia przygotuje zdjęcie spełniające wymogi określone przez Ministerstwo Cyfryzacji.