Techniczne zainteresowania uczniów

W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" nasza szkoła zakupiła m.in. wyposażenie pracowni technicznej. Uczniowie klas czwartych mieli okazję wzięcia udziału w zajęciach z wykorzystaniem zestawów konstrukcyjnych. Dzięki nim mogli zbudować różne konstrukcje. Było to doskonałe zapoznanie się z pracą inżyniera i projektanta oraz utrwalenie wiedzy z historii, matematyki i techniki. Takie ćwiczenia rozwijają myślenie przestrzenne, uczą planowania pracy, postępowania według instrukcji i pobudzają ciekawość świata!

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny powoduje, że umiejętności w zakresie technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nasi uczniowie wykonali kolejny krok w stronę rozwijania umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy.
Pracując pod kierunkiem pana Wojciecha Kolasy uczniowie mają okazję do udziału w atrakcyjnych zajęciach szkolnych, które pozwalają uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.