Biblioteka online

molnetW naszej szkolnej bibliotece jest uruchomiony system wypożyczania książek MOL NET+. Dzięki temu nasza biblioteka stała się również biblioteką wirtualną, w tzw. „chmurze”. Katalog biblioteki dostępny jest dla uczniów o każdej porze i z każdego komputera posiadającego dostęp do Internetu, także z urządzeń mobilnych. Uczniowie zawsze mają możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o terminie zwrotu wypożyczonych książek, o książkach zarezerwownych. Użytkownicy otrzymali możliwość intuicyjnego wyszukiwania zbiorów (z opcją podpowiedzi podczas wpisywania tekstu),podglądu aktualnych zestawień bibliograficznych tworzonych przez bibliotekarza, takich jak nowości czy zestawienia lektur, przeglądania własnego konta wypożyczeń. Wystarczy wejść na stronę i zalogować się, korzystając z tego samego loginu i hasła jak do dziennika elektronicznego.